W Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie powstanie specjalna sala do jazdy na rolkach!

To chyba najbardziej rolkowa podstawówka w Rzeszowie! Choć ma oczywiście także wiele innych osiągnięć! Teraz zostanie rozbudowana! W ramach prac pojawi się tam m.in specjalne pomieszczenie do jazdy na rolkach!
Mowa oczywiście o Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, w której pasją do rolek zaraża nie kto inny jak Szef Rzeszowskiego Stowarzyszenia RolkowegoKonrad Wodzu Tomaka! I w której swą przygodę z rolkami rozpoczęło i rozpoczyna wielu zawodników naszej Szkółki☝️

Jak potwierdza Prezydent Rzeszowa – Konrad Fijołek:

 

Do budynku szkoły podstawowej przy ul. Miodowej 6 w Rzeszowie dobudowana będzie nowa część, w której znajdą się m.in. sale dydaktyczne i biblioteka z czytelnią. Powstanie też nowa hala sportowa.

 

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową inwestycji został już rozstrzygnięty. Tego zadania podejmie się firma ARP Manecki Architekci z Krakowa. Jej zadaniem będzie zaprojektowanie rozbudowy obiektu szkoły. Polegać ma ona na budowie nowego trzykondygnacyjnego segmentu budynku dydaktycznego, w którym znajdzie się m.in. 10 sal dydaktycznych o powierzchni po ok. 50 m kw. (9 sal przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej oraz 1 pracownia komputerowa), dwa pomieszczenia świetlic, biblioteka wraz z czytelnią o łącznej powierzchni ok. 80 m kw. i pokój nauczycielski.

 

Drugim elementem inwestycji ma być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. W sali głównej będą boiska do gier zespołowych, będzie ona wyposażona także w system zasłon, które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. W sali będą trybuny dla ok. 100 osób. Ponadto w budynku znajdą się m.in. także pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness, pomieszczenie na siłownię, 6 szatni z zapleczem sanitarnym. Trzecim elementem inwestycji będzie rozbudowa stołówki szkolnej.

 

Koszt dokumentacji to blisko 170 tys. zł. Projekt będzie gotowy późną jesienią tego roku.

 

 

Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

TAGI
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
POWIĄZANE WPISY
Zawody
Ekipa Szkółki Rolkowej Wodzu na Slalom Games Rzeszów 2022!

W miniony weekend odbył się Slalom Games Rzeszów! W zawodach wzięła udział także ekipa …

Nightskating
Nightskating Rzeszów powraca na ulice Rzeszowa! Bądźcie z nami!

Pogoda zamówiona, trasa wymyślona, temat ustalony! Nightskating Rzeszów 2022 staje się faktem! Czekamy na …

Wakacje
Kto wybiera się z nami do Tomaszowa Lubelskiego w 2023 roku?

Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Kilka dni temu zakończyliśmy dwa obozy rolkowe w …

Obóz Rolkowy
Było-minęło! Za nami już dwa wakacyjne Obozy Rolkowe!

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z Obozami Rolkowymi, organizowanymi przez …