W Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie powstanie specjalna sala do jazdy na rolkach!

To chyba najbardziej rolkowa podstawówka w Rzeszowie! Choć ma oczywiście także wiele innych osiągnięć! Teraz zostanie rozbudowana! W ramach prac pojawi się tam m.in specjalne pomieszczenie do jazdy na rolkach!
Mowa oczywiście o Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie, w której pasją do rolek zaraża nie kto inny jak Szef Rzeszowskiego Stowarzyszenia RolkowegoKonrad Wodzu Tomaka! I w której swą przygodę z rolkami rozpoczęło i rozpoczyna wielu zawodników naszej Szkółki☝️

Jak potwierdza Prezydent Rzeszowa – Konrad Fijołek:

 

Do budynku szkoły podstawowej przy ul. Miodowej 6 w Rzeszowie dobudowana będzie nowa część, w której znajdą się m.in. sale dydaktyczne i biblioteka z czytelnią. Powstanie też nowa hala sportowa.

 

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową inwestycji został już rozstrzygnięty. Tego zadania podejmie się firma ARP Manecki Architekci z Krakowa. Jej zadaniem będzie zaprojektowanie rozbudowy obiektu szkoły. Polegać ma ona na budowie nowego trzykondygnacyjnego segmentu budynku dydaktycznego, w którym znajdzie się m.in. 10 sal dydaktycznych o powierzchni po ok. 50 m kw. (9 sal przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej oraz 1 pracownia komputerowa), dwa pomieszczenia świetlic, biblioteka wraz z czytelnią o łącznej powierzchni ok. 80 m kw. i pokój nauczycielski.

 

Drugim elementem inwestycji ma być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. W sali głównej będą boiska do gier zespołowych, będzie ona wyposażona także w system zasłon, które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. W sali będą trybuny dla ok. 100 osób. Ponadto w budynku znajdą się m.in. także pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness, pomieszczenie na siłownię, 6 szatni z zapleczem sanitarnym. Trzecim elementem inwestycji będzie rozbudowa stołówki szkolnej.

 

Koszt dokumentacji to blisko 170 tys. zł. Projekt będzie gotowy późną jesienią tego roku.

 

 

Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

TAGI
UDOSTĘPNIJ