Coraz bliżej do budowy drugiego pumptracka w Rzeszowie!

Ta inwestycja ucieszy nie tylko rowerzystów, ale i rolkarzy! Mowa o zespole torów rowerowych z przeszkodami i muldami. Będzie to nowa atrakcja terenów rekreacyjnych nad Wisłokiem w Rzeszowie😁
Jak czytamy na facebookowym profilu Prezydenta Rzeszowa – Konrada Fijołka:
Pumptrack powstanie w południowo-zachodniej części rzeszowskich Bulwarów. Inwestycja zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m kw. Złoży się na nią kilka elementów. Pierwszy z nich to minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z większego toru głównego. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. W ramach tego zadania wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, zamontowane latarnie i stojaki na rowery a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci.
Przetarg na budowę zespołu torów rowerowych został już ogłoszony. Otwarcie ofert firm zainteresowanych realizacją tego zadania zaplanowane jest na drugą połowę lutego. Zwycięzca przetargu będzie miał cztery miesiące na wykonanie inwestycji.
Pumptrack na Bulwarach będzie drugim tego typu obiektem w Rzeszowie. W ubiegłym roku tor rowerowy z muldami i „chopkami” powstał na os. Baranówka.
Czekamy z niecierpliwością na tę nową inwestycję! Z pewnością nie raz pojawią się tam w ramach treningu także i nasi Szkółkowi uczniowie!😎
Foto: Urząd Miasta Rzeszowa (1 i 2) & Krzysztof Pomorski (3)
TAGI
UDOSTĘPNIJ