Zapraszamy na Obozy Rolkowe w Tomaszowie Lubelskim!

Do lata i wakacji jeszcze sporo czasu, ale już teraz zapraszamy na Obozy Rolkowe w Tomaszowie Lubelskim!

W 2023 roku mamy w planie dwa:

☑️ od 16 do 22 lipca – Obóz Treningowy,

☑️ od 22 do 28 lipca – Obóz Rekreacyjny.

Obóz Treningowy to propozycja przede wszystkim dla dzieci, które chcą doskonalić swoją technikę jazdy na rolkach i uczyć się nowych trików freestylowych.

W Obozie Rekreacyjnym mogą wziąć udział wszystkie dzieci – zarówno te, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rolkami jak i te, które już dobrze jeżdżą, ale chcą jeździć jeszcze lepiej.

Do dyspozycji uczestników są wszystkie obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia. To przede wszystkim dwa profesjonalne tory do jazdy na rolkach:

☑️ Tor o długości 500 metrów – najdłuższy i najbardziej profesjonalny tor w Polsce. Szeroki na 10 metrów, kręty, pokryty specjalną nawierzchnią, posiada wzniesienia, długi zjazd oraz dwie nawrotki na końcach. Położony jest tuż obok lasu.

☑️ Tor o długości 200 metrów – to profesjonalny tor do wyścigów, wykorzystywany także podczas rywalizacji międzynarodowych. Również pokryty specjalną nawierzchnią, dzięki której nawet krótko po opadach deszczu można wznowić trening.

W trakcie pobytu możemy również korzystać z boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, ale także z kortów tenisowych, siłowni zewnętrznej oraz krytego basenu. W jego skład wchodzi także basen dla dzieci z wirem wodnym i fontanną, bicze wodne z leżakami, zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji.

To także hala sportowa, która pozwala realizować program obozu nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przez ostatnie 10 turnusów korzystaliśmy z niej tylko przez 2 dni nawet jak cały tydzień padało, ponieważ wspomniane wyżej tory są wykonane ze specjalnej nawierzchni, która schnie bardzo szybko (o wiele szybciej niż  kostka brukowa) i zawsze udawało nam się znaleźć okienko pogodowe do treningu.

W pobliżu jest także Skatepark. Znajduje się on w uroczym parku, do którego jeździmy na rolkach. Cały ten teren jest wyłożony idealną dla rolkarzy nawierzchnią.

Dzieci uwielbiają to miejsce także ze względu na pyszne lody i inne słodkości.

Program obozu

Codzienne dwa treningi rolkowe, zajęcia na skateparku, chrzest obozowicza, gry i zabawy rekreacyjne, dyskoteki, olimpiada sportowa, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wyjścia na basen, wycieczka do Zamościa (zwiedzanie miasta, wizyta w parku linowym), podchody, rozgrywki plażówki dużą dmuchaną piłką.

Zakwaterowanie

Do tej pory korzystaliśmy z pokoi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia. Jednak w ubiegłym roku, ze względu na konieczność zabezpieczenia miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy, mieszkaliśmy na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, znajdującego się około 300 metrów od naszej bazy sportowej. Obok niego znajduje się plac zabaw, boisko oraz drewniana wiata, pod którą organizowaliśmy obozowego grilla.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (na terenie Ośrodka): śniadanie, obiad, kolacja.

Kadra trenerska

Konrad Tomaka – wieloletni trener i instruktor jazdy na rolkach, nauczyciel wychowania fizycznego, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, wychowawca wielu pokoleń mistrzów rolkowych, założyciel Szkółki Rolkowej Wodzu, inicjator wielu przedsięwzięć rolkowych, organizator zawodów Rolkowego Pucharu Świata oraz rzeszowskich Nightskatingów.

Jakub Martyka – wieloletni trener i instruktor jazdy na rolkach, wychowawca wielu pokoleń mistrzów rolkowych, organizator zawodów Rolkowego Pucharu Świata oraz rzeszowskich Nightskatingów. Certyfikowany sędzia WSSA i PZSW.

Piotr Bojda – nauczyciel wychowania fizycznego z wieloletnim stażem zawodowym, organizator obozów sportowych dla dzieci i młodzieży, instruktor sportu w wielu dyscyplinach (piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka, pływanie), medalista Mistrzostw Podkarpacia w jeździe na rolkach.

Magdalena Borczyk – pasjonatka jazdy na rolkach, certyfikowany instruktor podstaw jazdy na rolkach oraz slalomu. Studentka wychowania fizycznego oraz animator czasu wolnego. Instruktor aktywizacji ruchowej dzieci.

Magdalena Zawora –  absolwentka wydziału Wychowania Fizycznego ze specjalizacją gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna oraz trener edukacji zdrowotnej. Medalistka Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej, instruktor narciarstwa zjazdowego, nordic walking oraz turystyki rowerowej. Nauczyciel wychowania fizycznego.

Nasza obozowa miejscówka

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, Aleja Sportowa 8, 22-600 Tomaszów Lubelski.

Zapraszamy do zapisów. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: obozyrolkowe@spoko.pl

I do zobaczenia latem w Tomaszowie Lubelskim!

 


Foto: Krzysztof Pomorski & Piotr Bojda / RSR

TAGI
UDOSTĘPNIJ