Rolkujemy w Opolu

MAMA NA ROLKACH

Czy mieliście już okazję zobaczyć mamy jeżdżące na rolkach z wózkami z dziećmi? W Opolu mamy świetne warunki do tego, aby w aktywny sposób spędzać czas na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem na uprawianie Mom&Roll jest Bulwar im. Karola Musioła i nowo odremontowane „Bolko”. 

MOSiR pragnie zaprosić wszystkich amatorów rolek, rodziny, a przede wszystkim młode mamy z dziećmi w wózkach – w niedzielę 19. maja na imprezę sportowo-rekreacyjną na Bulwar im. Karola Musioła. 


O co właściwie chodzi w Mom&Roll ?

Jednym z głównych problemów młodych mam jest powrót do formy i wagi sprzed ciąży. Kłopotliwe jest zapewnienie maluchowi opieki pod nieobecność mamy, gdy ona chciałaby znaleźć chwilę dla siebie.

W ciąży przyrost masy ciała powinien wynosić od 10-15 kg – niejedna mama wie jednak, że teoria sobie, a życie sobie. Młode mamy nie powinny stosować diet odchudzających, zrzucenie zbędnych kilogramów jest możliwe w inny, lepszy, zdrowszy, aktywny sposób. Już miesiąc po porodzie naturalnym i ok. 6. tygodni po cesarskim cięciu można zacząć ćwiczyć.

Problemem wielu kobiet jest zapewnienie dziecku opieki na czas ich nieobecności. Podczas aktywnego spędzania czasu na rolkach podczas Mom&Roll – problem znika, ponieważ tutaj młode mamy spędzają czas ze swoimi dziećmi. Mamy są aktywne, a dzieci mają zagospodarowany czas, który spędzają z mamą, co zacieśnia ich więzi.

Mom&Roll łączy pracę nad sprawnością i kondycją z zabawą. Jazda na rolkach z wózkiem ma przede wszystkim wzmocnić organizm po ciąży i porodzie, oraz zacieśnić więzi pomiędzy mamą a dzieckiem.

Młode mamy cierpią nie tylko z powodu zbędnych kilogramów, często także doskwiera im samotność. Jazda na rolkach z dzieckiem w wózku pozwala, oprócz pozbycia się zbędnych fałdek i poprawienia kondycji, także nawiązać nowe znajomości, podzielić się wątpliwościami, doświadczeniem oraz uzyskać wsparcie u innych mam.

Dlaczego warto przyjść i wziąć udział w evencie?

+ wspólne uprawianie sportu jest doskonałą metodą wzmacniania więzi między rodzicami i dziećmi,

+ aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu,

+ szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko,

+ każda mama potrzebuje chwili dla siebie,

+ nowe znajomości,

+ wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfiny – hormonu szczęścia,

+ dzięki uprawianiu sportu, odreagowujemy stres!

W niedzielę, oprócz nauki stawiania pierwszych kroków na rolkach, mamy z dziećmi będą mogły wziąć udział w konkurencji, w której wyłonimy 3 najlepsze przejazdy i ocenimy zadania wykonywane na poszczególnych stacjach.

Specjalnymi gośćmi na Mom&Roll będzie grupa czołowych polskich rolkarzy slalomowych z teamu Powerslide Polska (Konrad Tomaka, Tomasz Suwaj) i zawodniczki międzynarodowego teamu Powerslide, plasujące się w pierwszej 10. światowej ligi freestyle slalomu (Ewelina Czapla, Paulina Czapla, Angelika Prucnal) oraz opolski team Potłuczeni.pl, którzy dadzą pokaz jazdy na rolkach na poziomie zaawansowanym.

Nasi goście poprowadzą darmowe warsztaty I Love Rolki z bezpiecznej jazdy, hamowania oraz freestyle slalomu, jak również zapewnią uczestnikom Mom&Roll możliwość darmowego wypożyczenia rolek!

I Love Rolki to grupa rolkarzy z dużym doświadczeniem, w której działają między innymi członkowie teamu Powerslide.

Równolegle szkoła tańca „Ramada” poprowadzi zajęcia taneczne.
Czekają Was liczne nagrody i mile spędzony czas.

Plan imprezy Mom&Roll

12.00 – Rozpoczęcie imprezy.

12.00 – 12.30 – Zapisy do konkursu dla mam.

12.05 – 12.35 – Pierwsze kroki mam na rolkach (pokaz, nauka).

12.45 – 13.45 – Rozpoczęcie konkurencji dla mam z dziećmi w wózkach – przejazd wyznaczonym torem z konkurencjami:

1. Quiz.
2. Picie soku przez rurkę.
3. Rzut pieluchą do celu.

13.00-13:30 – Zajęcia rehabilitacyjne i możliwość konsultacji z terapeutą Koncepcji NDT- Bobath Aleksandrą Gugulską

13.15 – 13.45 – „Ramada” – fitness z elementami zdrowego kręgosłupa

13:45 – występ zespołu tanecznego ze Szkoły Tańca „Ramada”

14.00 – Pokaz jazdy na rolkach – I LOVE ROLKI.

14.30 – Wyłonienie zwycięzców przejazdu.

15.00 – Oficjalne zakończenie imprezy.

W trakcie całego wydarzenia będą prowadzone warsztaty rolkowe, z przerwą na pokaz o godzinie 14.00.

Serdecznie zapraszamy :-)

http://www.mosir.opole.pl/

http://www.iloverolki.pl/

http://www.potłuczeni.pl/

http://www.dobrerolki.pl/

http://www.powerslide.pl/

TAGI
UDOSTĘPNIJ