Relacja z zawodów Gdańsk Slalom Session

Wyniki z zawodów

W dniach 15-17 kwietnia odbyły się w Gdańsku zawody Gdańsk Slalom Session zaliczane do serii PSS oraz WSSA. Rzeszowską Szkółkę Rolkową „Wodzu” reprezentowało 9 zawodników ( trener Konrad Tomaka, zastępca trenera Paulina Czapla oraz: siostry Ewelina i Justyna Czapla, Angelika Prucnal, Justyna Marek, Grzegorz Czajor, Tomasz Mroczek, Patryk Szetela). Część z nich to rolkarze, którzy reprezentują nasze miasto na tego typu zawodach już od kilku lat. Wszyscy z nich znajdują się w czołówce polskiego rankingu.

W piątek w godzinach popołudniowych odbył się wspólny trening, w którym uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Sobota była przeznaczona na rozegranie konkurencji zwanej Speed Slalom, w której zawodnicy parami ścigają się na dwóch równolegle rozłożonych torach po 20 kubeczków, każda para jeździ do dwóch wygranych, przechodzi lepszy. Finał Speed Slalom Women należał do zawodniczek z Rzeszowa pierwsze miejsce zajęła Klaudia Hartmanis, kolejno drugie i trzecie Ewelina Czapla i Angelika Prucnal reprezentujące team rolkowy Powerslide Polska oraz Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, czwarta była Magdalena Mosiężny. W Speed Slalom Men pierwsze miejsce zajął Grzegorz Czajor uczeń 3 LO w Rzeszowie. W sobotę też odbyły się eliminacje w konkurencji Freestyle Slalom Battle (konkurencja ta jest bardzo widowiskowa, zawodnicy na kubeczkach rozstawionych w różnych odległościach prezentują różnorodne triki). Niedziela była dniem finałowych występów, reprezentacja Szkółki znów była bezkonkurencyjna. Freestyle Battle Women wygrała Klaudia Hartmanis reszta podium należała do dziewczyn z Powerslida, drugie miejsce Ewelina Czapla ( Gm nr 8), trzecie Paulina Czapla ( Zespół Szkół Plastycznych), czwarte Angelika Prucnal (SP nr 27). Freestyle Slalom Battle Men – trzecie miejsce zajął Konrad „Wodzu” Tomaka  a piąte Tomek Mroczek ( Gm nr 8). Najmłodszą uczestniczką była tradycyjnie dziewięcioletnia Justyna Jupi Czapla ( SP nr 12), która dzielnie walczyła z dużo starszymi zawodniczkami, zajmując 7 miejsce. Znacznie lepiej poszło jej w wyścigu slalomowym dla dzieci do lat 13, była bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce. Otrzymała też szczytną funkcję współ-komentatora zawodów. Młodzi zawodnicy Szkółki Justyna Marek oraz Patryk Szetela wprawili w zachwyt sędziów gdyż nie odstawali od zawodników a  jeżdzą zaledwie osiem miesiecy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i przypominamy, że Szkółka Rolkowa „Wodzu” nadal poszukuje sponsorów, którzy chcieli by dofinansować wyjazdy naszych zawodników na dalsze zawody. Wszystkich chętnych do obejrzenia i zapoznania się z tymi technikami jazdy na rolkach zapraszamy pod Most Zamkowy przy Bulwarach Rzeszowskich, gdzie trenują nasi zawodnicy.

P.C.

TAGI
UDOSTĘPNIJ