Relacja z zawodów Gdańsk Slalom Session

Wyniki z zawodów

W dniach 15-17 kwietnia odbyły się w Gdańsku zawody Gdańsk Slalom Session zaliczane do serii PSS oraz WSSA. Rzeszowską Szkółkę Rolkową „Wodzu” reprezentowało 9 zawodników ( trener Konrad Tomaka, zastępca trenera Paulina Czapla oraz: siostry Ewelina i Justyna Czapla, Angelika Prucnal, Justyna Marek, Grzegorz Czajor, Tomasz Mroczek, Patryk Szetela). Część z nich to rolkarze, którzy reprezentują nasze miasto na tego typu zawodach już od kilku lat. Wszyscy z nich znajdują się w czołówce polskiego rankingu.

W piątek w godzinach popołudniowych odbył się wspólny trening, w którym uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Sobota była przeznaczona na rozegranie konkurencji zwanej Speed Slalom, w której zawodnicy parami ścigają się na dwóch równolegle rozłożonych torach po 20 kubeczków, każda para jeździ do dwóch wygranych, przechodzi lepszy. Finał Speed Slalom Women należał do zawodniczek z Rzeszowa pierwsze miejsce zajęła Klaudia Hartmanis, kolejno drugie i trzecie Ewelina Czapla i Angelika Prucnal reprezentujące team rolkowy Powerslide Polska oraz Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, czwarta była Magdalena Mosiężny. W Speed Slalom Men pierwsze miejsce zajął Grzegorz Czajor uczeń 3 LO w Rzeszowie. W sobotę też odbyły się eliminacje w konkurencji Freestyle Slalom Battle (konkurencja ta jest bardzo widowiskowa, zawodnicy na kubeczkach rozstawionych w różnych odległościach prezentują różnorodne triki). Niedziela była dniem finałowych występów, reprezentacja Szkółki znów była bezkonkurencyjna. Freestyle Battle Women wygrała Klaudia Hartmanis reszta podium należała do dziewczyn z Powerslida, drugie miejsce Ewelina Czapla ( Gm nr 8), trzecie Paulina Czapla ( Zespół Szkół Plastycznych), czwarte Angelika Prucnal (SP nr 27). Freestyle Slalom Battle Men – trzecie miejsce zajął Konrad „Wodzu” Tomaka  a piąte Tomek Mroczek ( Gm nr 8). Najmłodszą uczestniczką była tradycyjnie dziewięcioletnia Justyna Jupi Czapla ( SP nr 12), która dzielnie walczyła z dużo starszymi zawodniczkami, zajmując 7 miejsce. Znacznie lepiej poszło jej w wyścigu slalomowym dla dzieci do lat 13, była bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce. Otrzymała też szczytną funkcję współ-komentatora zawodów. Młodzi zawodnicy Szkółki Justyna Marek oraz Patryk Szetela wprawili w zachwyt sędziów gdyż nie odstawali od zawodników a  jeżdzą zaledwie osiem miesiecy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i przypominamy, że Szkółka Rolkowa „Wodzu” nadal poszukuje sponsorów, którzy chcieli by dofinansować wyjazdy naszych zawodników na dalsze zawody. Wszystkich chętnych do obejrzenia i zapoznania się z tymi technikami jazdy na rolkach zapraszamy pod Most Zamkowy przy Bulwarach Rzeszowskich, gdzie trenują nasi zawodnicy.

P.C.

TAGI
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
POWIĄZANE WPISY
Zawody
Gotowi na Mikołajowe ściganie?

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia w Rzeszowie odbędą się Mikołajkowe Zawody Speed Slalom! …

Zawody
Zapraszamy na Mikołajkowe Zawody Speed Slalom

Jak zwykle przewidujemy wiele kategorii wiekowych oraz medale i dyplomy dla każdego! Rezerwujcie termin …

Imprezka
Rolkoteka Halloween’owa już za nami! Zobaczcie fotki.

Mnóstwo uczestników, wspaniałe hallowen’owe stroje, dużo uśmiechów i dobrej zabawy, ponadto pokazy, ale i …

Imprezka
Zapraszamy na Rolkotekę Halloween’ową! Impreza ta odbędzie się wkrótce w Rzeszowie.

Nie wolno Wam jej przegapić! W tym roku jest kierowana do najmłodszych fanów rolek …