Gleba wyeliminowała Wodza z najwyzszego podium na najnizsze w zawodach skate-cross w Zawierciu.

Miejsce 1. Mateusz Stępnikowski z Krakowa
Miejsce 2. Bombel Ziombel z Warszawy
Miejsce 3. Konrad Wodzu Tomaka z Rzeszowa
Miejsce 4. Patryk Gruszka z Katowic

Tor na tych zawodach nie był trudny technicznie ale za to bardzo wyczerpujący,
na takich zawodach ci którzy dostają się do finałów muszą  ostro poprzebierać nogami. Ponieważ pierwsze ścigają się w kwalifikacjach, następnie w ćwierć finale, pół finale, a następnie dopiero w finale. Wiec fizycznie trzeba być bardzo dobrze przygotowanym. Do finału dostają się głownie młodzi którzy mają dużo siły w nogach 18,19 lat i  nie boją się. Gleby są zawsze a zdarzają się nie rzadko poważniejsze złamania. Niektórych zawodników mógłbym być już ojcem wiec na tych zawodach zawsze jestem dziadziem. I zawodnicy na początku organizowanych tego typu zawodów, wydaje mi się nie brali mnie za godnego rywala. Udało mi się jednak trochę to zmienić ponieważ 4  zawody byłem w finale i 2 z nich wygrałem ( czyli prawie wszystkie w których się odbyły w Polsce z tego co się orientuje )
Mój sposób na zajęcie dobrego miejsca to szybki start, nauczony podczas startów w speed slalomie, który w wszystkich ćwierć i półfinałach dawał mi 1 miejsce ;-)
Podczas tych zawodów także start mi wyszedł nieźle i byłem 1 przez 90% wyścigu. Niestety zaliczyłem upadek i nie zdołałem utrzymać 1 miejsca. Na szczęście na tyle szybko wstałem że czwarty zawodnik mnie nie wyprzedził i jeszcze wskoczyłem na pudło. Moja  gleba zaliczona została na ostatniej prostej. Myślę że niestety starość, lub brak codziennego treningu zaczęła dawać o sobie znać. Jeszcze rok temu chyba nie ugięły by mi się nogi. Strasznie trudno pożegnać mi się z startami w zawodach i zająć samą nauką, organizacją imprez rolkowych, i tworzeniem nowych miejscówek rolkowych. Wiec dziadunio wodzu jak mi wystarczy motywacji weźmie się za siebie i powalczy jeszcze trochę bo nienawidzę czuć się niedołęga który przewraca się na ostatniej prostej. hehehe A uwielbiam czuć się jak sprężynka i zamierzam trochę jeszcze poskakać .

A tu tego typu zawody tylko na Lodzie

.zaw

TAGI
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
POWIĄZANE WPISY
Zawody
Ekipa Szkółki Rolkowej Wodzu na Slalom Games Rzeszów 2022!

W miniony weekend odbył się Slalom Games Rzeszów! W zawodach wzięła udział także ekipa …

Nightskating
Nightskating Rzeszów powraca na ulice Rzeszowa! Bądźcie z nami!

Pogoda zamówiona, trasa wymyślona, temat ustalony! Nightskating Rzeszów 2022 staje się faktem! Czekamy na …

Wakacje
Kto wybiera się z nami do Tomaszowa Lubelskiego w 2023 roku?

Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Kilka dni temu zakończyliśmy dwa obozy rolkowe w …

Obóz Rolkowy
Było-minęło! Za nami już dwa wakacyjne Obozy Rolkowe!

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z Obozami Rolkowymi, organizowanymi przez …