Battle Warsaw 2011 – Puchar Świata w Warszawie

Jak co roku, tak i w tym, w dniach 9-10.06.2011 odbyły się miedzynarodowe zawody z serii PSS i WSSA – Battle Warsaw 2011. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć rzeszowskiej Szkółki Rolkowej Wodzu, którą reprezentowało aż 10 osób. Już w piątek (8.06) rano wszyscy w bojowych nastrojach wyruszyli do Warszawy na długo wyczekiwana imprezę. Popołudniu odbył się wspólny trening z zawodnikami z Polski i z zagranicy. Mimo deszczu a raczej ulewy zjawiło się dużo osób, chętnych pojeździć.

Sobota (9.06) była dniem Speed Slalomu i Slidów. Lekkie opóźnienie nie zniechęciło startujących, wręcz odwrotnie… . Jako pierwsze startowały dziewczyny. Po szybkich kwalifikacjach, w ćwierćfinale znalazły się dwie zawodniczki szkółki – Ewelina Czapla i Angelika Prucnal. Następnie obydwie wywalczyły miejsca w półfinale. Finał Speed Slalom Kobiet należał do Eweliny i zawodniczki z Włoch – Chiary Lualdi. W bardzo zaciętej walce Ewela przegrała 1:2 i uplasowała się na miejscu drugim. Natomiast Angelika zajęła miejsce 4. Króciutka przerwa i nadszedł czas na chłopaków. Wielkim zaskoczeniem w kwalifikacjach okazało się zajęcie drugiego miejsca przez Tomka Mroczka. W pierwszej 16-stce znalazło się dwóch zawodników naszej szkółki. Niestety żaden z nich nie wszedł do ćwierćfinału. Ostatecznie Tomek zajął 10 miejsce, pan Konrad pechowe 13 :), a Patryk Szetela 18. Szybki finał mężczyzn, sprzątnięcie placu i rozgrzewka do Slidów. Jako najodważniejsze w tej konkurencji wzięły udział Justyna „Jupi” Czapla i Angelika. Obydwie zajęły 5 miejsce. Mega zmęczeni pojechaliśmy na kolacje i spać.

Kolejny dzień – niedziela (10.06) – przeznaczony na konkurencje Freestyle Slalom. Oczywiście zaczynały dziewczyny. Szybki podział na grupy i krótka rozgrzewka zaowocowały… wielkim deszczem. Wszyscy schowali się pod namioty i czekali, aż się wypogodzi. Gdyż, ponieważ, bo chmur i deszczu przybywało zorganizowano transport dla zawodników i zawody przeniesiono na hale w Pruszkowie. Hala wyrąbana w kosmos, tak odjechana tak, że jak Seba ja zobaczył to zaproponował zrobienie w niej Mistrzostw Europy w slalomie. Zresztą spójrzcie sami http://www.bgzarena.com/. Na takiej hali triki sidają same i tak tez było: Ewelina „Ewel” Czapla zajęła 3 miejsce a w battle a dziewczyny kolejno Angelika „Żel” Prucnal, Czapla Paulina, Czapla Justyna, Bednarska Izabela 6,7,8,9 miejsce. Facetom poszło troszkę gorzej ale nie ma sie czego wstydzić Mroczek Tomek 9 miejsce, a Pan Wodzu 13, Patryk Szetela 25. Podsumowując jak co roku było super już czekamy na następnę V edycje, która zapewne bedzie  równocześnie Mistrzzostwami Europy.

TAGI
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
POWIĄZANE WPISY
Zawody
Gotowi na Mikołajowe ściganie?

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia w Rzeszowie odbędą się Mikołajkowe Zawody Speed Slalom! …

Zawody
Zapraszamy na Mikołajkowe Zawody Speed Slalom

Jak zwykle przewidujemy wiele kategorii wiekowych oraz medale i dyplomy dla każdego! Rezerwujcie termin …

Imprezka
Rolkoteka Halloween’owa już za nami! Zobaczcie fotki.

Mnóstwo uczestników, wspaniałe hallowen’owe stroje, dużo uśmiechów i dobrej zabawy, ponadto pokazy, ale i …

Imprezka
Zapraszamy na Rolkotekę Halloween’ową! Impreza ta odbędzie się wkrótce w Rzeszowie.

Nie wolno Wam jej przegapić! W tym roku jest kierowana do najmłodszych fanów rolek …