Battle Warsaw 2011 – Puchar Świata w Warszawie

Jak co roku, tak i w tym, w dniach 9-10.06.2011 odbyły się miedzynarodowe zawody z serii PSS i WSSA – Battle Warsaw 2011. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć rzeszowskiej Szkółki Rolkowej Wodzu, którą reprezentowało aż 10 osób. Już w piątek (8.06) rano wszyscy w bojowych nastrojach wyruszyli do Warszawy na długo wyczekiwana imprezę. Popołudniu odbył się wspólny trening z zawodnikami z Polski i z zagranicy. Mimo deszczu a raczej ulewy zjawiło się dużo osób, chętnych pojeździć.

Sobota (9.06) była dniem Speed Slalomu i Slidów. Lekkie opóźnienie nie zniechęciło startujących, wręcz odwrotnie… . Jako pierwsze startowały dziewczyny. Po szybkich kwalifikacjach, w ćwierćfinale znalazły się dwie zawodniczki szkółki – Ewelina Czapla i Angelika Prucnal. Następnie obydwie wywalczyły miejsca w półfinale. Finał Speed Slalom Kobiet należał do Eweliny i zawodniczki z Włoch – Chiary Lualdi. W bardzo zaciętej walce Ewela przegrała 1:2 i uplasowała się na miejscu drugim. Natomiast Angelika zajęła miejsce 4. Króciutka przerwa i nadszedł czas na chłopaków. Wielkim zaskoczeniem w kwalifikacjach okazało się zajęcie drugiego miejsca przez Tomka Mroczka. W pierwszej 16-stce znalazło się dwóch zawodników naszej szkółki. Niestety żaden z nich nie wszedł do ćwierćfinału. Ostatecznie Tomek zajął 10 miejsce, pan Konrad pechowe 13 :), a Patryk Szetela 18. Szybki finał mężczyzn, sprzątnięcie placu i rozgrzewka do Slidów. Jako najodważniejsze w tej konkurencji wzięły udział Justyna „Jupi” Czapla i Angelika. Obydwie zajęły 5 miejsce. Mega zmęczeni pojechaliśmy na kolacje i spać.

Kolejny dzień – niedziela (10.06) – przeznaczony na konkurencje Freestyle Slalom. Oczywiście zaczynały dziewczyny. Szybki podział na grupy i krótka rozgrzewka zaowocowały… wielkim deszczem. Wszyscy schowali się pod namioty i czekali, aż się wypogodzi. Gdyż, ponieważ, bo chmur i deszczu przybywało zorganizowano transport dla zawodników i zawody przeniesiono na hale w Pruszkowie. Hala wyrąbana w kosmos, tak odjechana tak, że jak Seba ja zobaczył to zaproponował zrobienie w niej Mistrzostw Europy w slalomie. Zresztą spójrzcie sami http://www.bgzarena.com/. Na takiej hali triki sidają same i tak tez było: Ewelina „Ewel” Czapla zajęła 3 miejsce a w battle a dziewczyny kolejno Angelika „Żel” Prucnal, Czapla Paulina, Czapla Justyna, Bednarska Izabela 6,7,8,9 miejsce. Facetom poszło troszkę gorzej ale nie ma sie czego wstydzić Mroczek Tomek 9 miejsce, a Pan Wodzu 13, Patryk Szetela 25. Podsumowując jak co roku było super już czekamy na następnę V edycje, która zapewne bedzie  równocześnie Mistrzzostwami Europy.

TAGI
UDOSTĘPNIJ